Wicepremier Beata Szydło w Bielsku-Białej.


W bielskiej delegaturze Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego wicepremier Beata Szydło wzięła udział w spotkaniu zorganizowanym przez wiceministra Stanisława Szweda, wicewojewodę Jana Chrząszcza i wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej Przemysława Drabka.

Osią spotkania były inicjatywy podejmowane przez nasz rząd w obszarze polityki społecznej. Rzeczywistość pokazała, że podjęte działania były oczekiwane przez społeczeństwo i dobrze ocenione. To jednak nie koniec dobrych reform. Mówiono o kolejnych projektach tego rządu. Beata Szydło tak nakreśliła najbliższe plany: Wielkie wyzwanie to są emerytury.

Rozmawiamy o tym w tej chwili jak poprawić sytuację materialną obecnych emerytów, ale myślimy również nad przyszłością tych, którzy są jeszcze na rynku pracy. Przygotowany został projekt ustawy dotyczący specjalnej emerytury dla matek, które wychowały przynajmniej czworo dzieci. Pracujemy również nad kolejną sprawą tzw. premią za szybkie urodzenie dziecka.

Głos w konferencji prasowej zabrał również Przemysław Drabek. Kandydat PiS na prezydenta Bielska-Białej wykazał szereg zaniechań w władz miasta, niewykorzystanie programów dedykowanych dla samorządu jak Senior +, Maluch +, Mieszkanie+. Wskazał kierunki działań, dzięki którym w Bielsku-Białej powstaną miejsca w przedszkolach, żłobkach, będzie realizowana systemowa polityka senioralna. Mówił, że bezpieczne miasto dla najmłodszych i najstarszych mieszkańców jest priorytetem jego działań.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *