Prawo i Sprawiedliwość przeciwko podatkowi katastralnemu.

Uchwała Komitetu Politycznego Prawa i Sprawiedliwości z dnia 27.06.2012 r. w sprawie sprzeciwu Prawa i Sprawiedliwości wobec planów wprowadzenia przez rząd PO-PSL podatku katastralnego

Komitet Polityczny Prawa i Sprawiedliwości rozpatrzył na posiedzeniu w dn. 27 czerwca 2012 r. sprawę planu rządu PO-PSL wprowadzenia w Polsce podatku katastralnego (od wartości nieruchomości).

Komitet Polityczny uznał, iż skutkiem wprowadzenia podatku będzie drastyczna podwyżka obciążeń podatkowych dla wielu milionów obywateli i to, przeciętnie rzecz biorąc, na zasadach odwrotnie proporcjonalnych do dochodów, tzn. im mniejszy dochód, tym wyższy procent wzrostu obciążeń. W bardzo wielu wypadkach następstwem będzie konieczność pozbycia się domów lub mieszkań przez osoby mniej zarabiające, emerytów i rencistów. I to po bardzo obniżonych, ze względu na wielką podaż, cenach, a więc w istocie konfiskata mienia, w szczególności starszego pokolenia Polaków oraz tych, którzy na zakup własnego mieszkania zaciągnęli nieraz kilkudziesięcioletnie kredyty.

Wszystko to ma nastąpić pod rządami partii, która wielokrotnie deklarowała konieczność obniżenia podatków. Prawo i Sprawiedliwość będzie przeciwstawiało się wprowadzeniu podatku katastralnego zarówno w Sejmie i Senacie, jak i poprzez podejmowane akcje społeczne. Jednocześnie zapowiadamy, że po przejęciu władzy natychmiast zniesiemy ten podatek, jeśli mimo społecznych sprzeciwów zostanie wprowadzony.

Prezes Prawa i Sprawiedliwości
Jarosław Kaczyński

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.