Dzień Matki

Dzień MatkiZ okazji dnia matki członkowie oraz sympatycy Forum Młodych Prawa i Sprawiedliwości mieli zaszczyt złożyć życzenia i wręczyć kwiaty mamom w różnych częściach Bielska-Białej.

W tym dniu pragniemy złożyć najserdeczniejsze wyrazu uznania i podziękowania za trud włożony w wychowanie kolejnych pokoleń Polaków. Posługując się słowami Wielkiego Papieża Polaka- Jana Pawła II pochodzącymi z Listu Apostolskiego Mulieris Dignitatem chcemy zwrócić w tym szczególnym dniu uwagę, że „Macierzyństwo zawiera w sobie szczególne obcowanie z tajemnicą życia, które dojrzewa w łonie kobiety. Matka podziwia tę tajemnicę, ze szczególną intuicją „pojmuje” to, co się w niej dzieje. W świetle „początku” matka przyjmuje i kocha dziecko, które nosi w łonie jako osobę. Ten jedyny sposób obcowania z nowym, kształtującym się człowiekiem stwarza z kolei takie odniesienie do człowieka — nie tylko do własnego dziecka, ale do człowieka w ogóle — które głęboko charakteryzuje całą osobowość kobiety. Powszechnie się przyjmuje, że kobieta jest bardziej od mężczyzny zwrócona do konkretnego człowieka, macierzyństwo zaś jeszcze bardziej tę dyspozycję rozwija”.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Fotogaleria i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.