Spotkanie z prof. Roszkowskim

17 stycznia 2013 roku w Domu Kultury w Kozach, odbyło się spotkanie z prof. Wojciechem Roszkowskim. Organizatorem spotkania był poseł RP Jacek Falfus, oraz Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Bielsku-Białej Przemysław Drabek. Tematem wykładu była nadchodząca 150 rocznica Powstania Styczniowego.

Pan Profesor omówił przyczyny, przebieg oraz skutki Powstania Styczniowego.
Po wykładzie uczestnicy mogli zadawać pytania na które prof. Roszkowski chętnie odpowiadał, oraz podpisywał książki przyniesione przez uczestników wykładu.

Druga część wizyty to tradycyjne spotkanie opłatkowe członków i sympatyków Prawa i Sprawiedliwości.
Ksiądz Andrzej Zawada pobłogosławił opłatki, a po złożeniu życzeń nadal trwały rozmowy o Powstaniu Styczniowym i bieżącej sytuacji w kraju.
Spotkanie zakończyło się pamiątkowymi zdjęciami.


Spotkanie w Domu Kultury w Kozach było jednym z szeregu wykładów prof. Wojciecha Roszkowskiego, które zostały zorganizowane w ramach obchodów 150 rocznicy Powstania Styczniowego.
Również 17 stycznia o godzinie 13.00 odbył się wykład, w którym uczestniczyło ok 350 młodych mieszkańców powiatu bielskiego z Kóz, Porąbki, Czechowic-Dziedzic, Wilamowic i Międzybrodzia Bialskiego.

18 stycznia prof. Wojciech Roszkowski wraz z posłem Jackiem Falfusem i Przemysławem Drabkiem odwiedzili Zespół Szkół im. Armii Krajowej w Bielsku-Białej gdzie młodzież uczestniczyła w lekcji historii poprowadzonej przez profesora.

W tym samym dniu zorganizowany został również wykład dla nauczycieli oraz zainteresowanych osób z Bielska-Białej w Regionalnym Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli w Bielsku-Białej, podczas którego frekwencja zaskoczyła organizatorów i sala ledwie pomieściła chętnych, którzy wysłuchali wykładu pt. „Rocznica Powstania Styczniowego w kontekście polityki pamięci we współczesnej Polsce”.

Poniżej przedstawiamy kilka zdjęć z wykładów oraz zapraszamy na uroczyste obchody
150 rocznicy Powstania Styczniowego, które odbędą się w niedzielę 20 stycznia w Porąbce
a rozpoczną się Mszą świętą o godzinie 9.00 w Kościele Parafialnym.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Fotogaleria i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.