Uczciliśmy pamięć ofiar Katastrofy Smoleńskiej

Wczoraj 10 kwietnia uczciliśmy pamięć ofiar Katastrofy Smoleńskiej.

Przedstawiamy treść wystąpienia Prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego przed Pałacem Prezydenckim po zakończeniu Marszu Pamięci w III Rocznicę Katastrofy Smoleńskiej.

Niech słowa Jarosława Kaczyńskiego dadzą Nam siłę do działania i przeciwstawienia się kłamstwu i szyderczym atakom:

Patrzę na was i myślę o jednym, że ten dzień 10 kwietnia 2013 pokazał z cala pewnością, że polski obóz patriotyczny jest silny. Jest w stanie obronić naszą ojczyznę. Obronić przed kłamstwem i tym wszystkim, co kłamstwo ze sobą niesie. Obronić naszą godność i suwerenność. Obronić Polskę wolną, silną i sprawiedliwą. Dziś jestem pewniejszy niż kiedykolwiek w ciągu tych trzech lat, że zwyciężymy.

Mamy nasz wielki, choć zróżnicowany ruch. Są w nim różne organizacje, różni ludzie. Ogromny wkład wnosi Radio Maryja, Gazeta Polska z Klubami GP, ruch im Prezydenta Lecha Kaczyńskiego i Solidarni 2010. Wreszcie wnosi Prawo i Sprawiedliwość. Chciałem tym wszystkim, którzy przychodzili tu przez te wszystkie lata podziękować. Chciałem podziękować tym, którzy podejmowali decyzję zgodnie z zasadą, że najważniejsza jest miłość ojczyzny, a miłość ojczyzny w przypadku Polski oznacza miłość prawdy, która odnosi się do zwykłych ludzkich spraw, ale tej, która odnosi się do Boga. Bo korzeniem Rzeczypospolitej Polskiej jest Chrystus.

Jesteśmy tej prawdy coraz bliżej. Idziemy pod górę, trudną drogą. Rzucają nam kłody pod nogi, a bywa, że rzucają też ciężkie przedmioty na głowę, ale ciężkie miesiące przyniosły dowody, że jesteśmy tej prawdy coraz bliżej. Są nowe ustępstwa ze strony władzy. Bo władza przyciśnięta musi się cofnąć. Jeżeli będziemy to wiedzieli dzisiaj, za miesiąc, za rok, kiedy przyjdą, z całą pewnością zwyciężymy, a cała prawda o tym, co się stało wyjdzie na jaw, a z tej prawdy będzie budowana Polska jakiej chcemy, której chciał mój śp. brat. Byłby tu z nami gdyby historia potoczyła się inaczej. Nie może być dzisiaj naszym przywódcą, ale jest naszym patronem. Pamiętajmy o tych wszystkich, którzy byli reprezentantami tej samej sprawy, którą i my reprezentujemy i dla której się tu zgromadziliśmy.

Historia toczy się ciągle. Ciągle wracają różnego rodzaju zagrożenia. Polska jest wyzwaniem. Jest trudnym wyzwaniem, ale możemy mu podołać. Nie raz w historii pokazywaliśmy, że możemy podołać. Żadne przemysły pogardy nam w tym nie przeszkodzą. Bądźcie pewni szczególnie dzisiaj, że zwyciężymy, ale bądźcie pewni, gdy wrócicie do domów, gdy będzie wam trudno, bo żyjecie wśród ludzi o innych poglądach, którzy nie akceptują tego że jesteście patriotami. Patriotyzm jeszcze zwycięży. Będziemy mieli wielką Polskę, bo jesteśmy wielkim narodem.

Przedstawiciele Prawa i Sprawiedliwości z naszego Komitetu uczestniczyli w centralnych obchodach rocznicowych w Warszawie oraz w uroczystościach organizowanych w Bielsku-Białej i innych miastach naszego regionu.

Poniżej przedstawiamy fotograficzny komentarz z uroczystości w Bielsku-Białej i Warszawie:

Bielsko – Biała


Warszawa

Ten wpis został opublikowany w kategorii Fotogaleria, Rocznice i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.