Przedstawiciele naszego Komitetu Terenowego byli uczestnikami wizyty prezydenta USA Donalda Tumpa w Warszawie.

Podczas Przemówienia PREZYDENT TRUMP POTWIERDZIŁ WYRAŹNIE OBOWIĄZYWANIE ART. 5 NATO, CZYLI ZOBOWIĄZANIE DO KOLEKTYWNEJ OBRONY. Prezydent Trump powiedział na pl. Krasińskich: USA zademonstrowały nie tylko poprzez słowa, ale też poprzez działania, że stajemy ramię w ramię broniąc artykułu 5 Paktu Północnoatlantyckiego dla wspólnego zobowiązania do obrony kolektywnej. To potwierdza, że USA są gwarantem bezpieczeństwa Europy, w tym Polski i nie zamierzają zrezygnować z dotrzymania tych obietnic.

WIZYTA TO WIELKA SZANSA DLA POLSKIEJ GOSPODARKI I DLA POLSKICH PRZEDSIĘBIORCÓW. Mamy nadzieję na dalszy napływ amerykańskich inwestycji do Polski, w szczególności do innowacyjnych gałęzi przemysłu. Chcemy zwiększenia polskich inwestycji w USA. Interesy gospodarcze mogą przyczynić się do silniejszego powiązania Stanów Zjednoczonych z Europą Środkową. Jednym z elementów zacieśnienia współpracy mogłaby być rewitalizacja Polsko-Amerykańskiego Funduszu Innowacyjności.

WIZYTA MIAŁA KLASYCZNE PRZESŁANIE: wyznajemy te same normy i wartości, jesteśmy zainteresowani kwestiami bezpieczeństwa transatlantyckiego.

Po wizycie Prezydenta Donalda Trumpa jesteśmy przekonani, że wspólnotę euroatlantycką i Europę budujemy razem i że stanowi ona nierozerwalną całość.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Fotogaleria i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.