Pamiętajmy o bohaterach Franciszku Żwirko i Stanisławie Wigura

W sobotę 8 września przedstawiciele Komitetu Terenowego PiS I Okręgu w Bielsku-Białej uczestniczyli w uroczystościach wspomnieniowych z okazji 80-tej rocznicy tragedii Żwirki i Wigury.

Uroczystość zorganizowana została przez Koło PZKO Cierlicko –Kościelec przy współpracy z Konsulatem Generalnym RP w Ostrawie, Oddziałem Wychowawczym Sił Powietrznych Wojska Polskiego i Gminą Cierlicko.

Po nabożeństwie ekumenicznym delegacja w składzie: Przemysław Drabek, Rafał Leśków, Adam Tokarz i Wojciech Leśny uczestniczyła w uroczystym apelu zakończonym salwą honorową i złożeniem kwiatów pod pomnikiem Lotnika .

Z tego miejsca pragniemy podziękować wszystkim członkom PZKO w Cierlicku z Panem Tadeuszem Smugałą na czele za kultywowanie pamięci o wielkich lotnikach Franciszku Żwirko i Stanisławie Wigura.

Równocześnie serdecznie zapraszamy na Mszę Świętą organizowaną przez Posła na Sejm RP Jacka Falfusa . Msza Św. w intencji poległych bohaterów odbędzie się w najbliższy wtorek 11 września 2012r o godzinie 17.00 w Kościele w Cierlicku-Kościelcu (Republika Czeska – ok 10 km od Cieszyna). po Mszy Św. – złożymy kwiaty w miejscu pamięci pod „Pomnikiem Lotnika” (Żwirkowisko).

Ten wpis został opublikowany w kategorii Fotogaleria, Rocznice i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.