Kandydat na Prezydenta RP ANDRZEJ DUDA

Lista do zbierania podpisów poparcia dla kandydata na Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy do pobrania – TUTAJ
Zachęcamy do poparcia kandydatury Pana Andrzeja Dudy w nadchodzących wyborach Prezydenckich, zebrane podpisy prosimy przekazywać do Zarządu Komitetu PiS lub biur poselskich.

Kontakt telefoniczny – Przemysław Drabek Przewodniczący Zarządu Komitetu Terenowego PiS w Bielsku-Białej okr. I – 607 227 090

Andrzej Duda: Nie będę się ubiegał o tytuł, a o urząd prezydenta RP

– Jeśli zostanę prezydentem RP, moja działalność nie będzie się ograniczała do fasadowego sprawowania funkcji reprezentatywnej – powiedział podczas spotkania w Rawie Mazowieckiej kandydat Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta RP Andrzej Duda.

Według Dudy w całym kraju mamy zbiór takich samych problemów, a Polska jest dzisiaj na równi pochyłej – po 25 latach niepodległości nadal z kraju wyjeżdżają młodzi ludzie.

Jak wykazywał, spadający przyrost demograficzny,brak rąk do pracy może oznaczać, że Polska w końcu zniknie. Dlatego też dziś jest czas na to, aby zastanowić się, co zrobić, by pchnąć nasz kraj na tory wzrostu i rozwoju.

– Nie możemy sobie pozwolić na to, że konkurencyjnością przemysłu polskiego jest niska płaca – wykazywał. – Społeczna gospodarka rynkowa, koncepcja, która wyszła z chrześcijaństwa, jest ukierunkowana na człowieka (…) Musimy dbać o małe przedsiębiorstwa, małe biznesy. Polacy dzięki nim zyskują (…) Polska potrzebuje reindustrializacji.

Co więcej, wykazywał, młodzi ludzie nie widzą w Polsce perspektyw – twierdzi tak ponad 80 proc. tegorocznych maturzystów, zaś Polska nie prowadzi gospodarki zgodnej z naszym narodowym interesem, a rząd chce jedynie łatać dziurę budżetową.

– Rząd nie realizuje żadnych obietnic, a dobro Polaków nie jest dla rządu celem
– mówił Andrzej Duda, dodając, iż w 1918 r. Polska powstała z niczego, z ruin i zgliszczy, udało się jej jednak odrodzić. Dziś też jest to możliwe.
– Zniszczona, wykrwawiona RPII podniosła Gdynię. To jest nasza siła i tej siły potrzebujemy teraz – podkreślał.
Jednak aby dokonać zmian, potrzebna jest wymiana władzy i „dlatego postanowiłem startować w tych wyborach prezydenckich”.

– Prezydent Komorowski uważa, że nie należy stawać po żadnej ze stron sporu. A Polacy potrzebują odważnych decyzji!

Zdaniem Dudy, PO przez 7 lat stworzyła Polskę z dykty, pięknie pomalowaną,”przed nami zaś zadanie odbudowy kraju – jest to możliwe”.

– Jako prezydent będę prowadził aktywną politykę międzynarodową. Poza granice będę jeździł nie na wycieczki,a po nasze wspólne interesy (…) Nie pozwolę na bezmyślną prywatyzację, będę chronił polską ziemię (…) będę dążył do zniesienia ustawy podwyższającej wiek emerytalny, zawalczę o polskie lasy – zapewniał.

źródło – www.pis.org.pl

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.