FM PiS zapaliło znicze

SONY DSCW dniu 17 maja o godzinie 15:00 przed siedzibą SLD w Bielsku- Białej z inicjatywy Forum Młodych PiS przy I Okręgu Wyborczym złożone zostały znicze i portret śp. Grzegorza Przemyka.

W tym ważnym wydarzeniu wzięli udział członkowie oraz sympatycy FM PiS, a także przedstawiciele „Zjednoczeni Oburzeni – Podbeskidzie” Po krótkim, choć wymownym przemówieniu i odmówieniu modlitwy młodzież udała się pod tablicę upamiętniającą ofiary aparatu bezpieczeństwa znajdującą się przy dawnej siedzibie UB w Bielsku, gdzie również złożono kwiaty i zapalono znicze dla tragicznie zamordowanego Grzegorza Przemyka, który jest jednym z wielu przykładów nieosądzonych zbrodni czasów PRL-u.

Inicjatywa miała na celu zaprotestowanie zarówno przeciwko postawie posłów SLD którzy zablokowali w Sejmie uchwalę mającą na celu uczczenie 30 rocznicy śmierci śp. Grzegorza Przemyka, jak i działaniom Pani Marszałek Kopacz, która nie wprowadziła pod obrady Sejmu uzgodnionego wcześniej projektu uchwały.

 

Oświadczenie

W zawiązku z niedawnymi wydarzeniami w Sejmie RP oraz zablokowaniem uchwały upamiętniającej 30 rocznicę śmierci maturzysty, zakatowanego przez funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa śp. Grzegorza Przemyka pragniemy wyrazić nasz sprzeciw przeciwko wszelkim próbom zakłamywania najnowszej historii Polski oraz próbom rozmycia odpowiedzialności za tę i inne zbrodnie komunistyczne.

Jako młodzi ludzie z Bielska-Białej żądamy poszanowania dla historii najnowszej, żądamy prawdy o zbrodniach dokonanych pod auspicjami Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej, które pochłonęły setki istnień ludzkich; które to do dziś nie zostały rozliczone, a których sprawa Grzegorza Przemyka jest tylko przykładem.

Posłowie Sojuszu Lewicy Demokratycznej , który do złudzenia przypomina swoją poprzedniczkę- PZPR- zarówno pod względem myśli politycznej, retoryki wypowiedzi, jak i prób tuszowania i fałszowania zdarzeń przeszłych i teraźniejszych powinni być świadomi, ze jesteśmy młodsi- dlatego będziemy dłużej pamiętać.

Dlatego też, aby pamięć o Zbrodniach Komunistycznych nie zaginęła w piątek 17 maja o godz. 15.00 pod biurem SLD w Bielsku-Białej, członkowie oraz sympatycy Forum Młodych Prawa i Sprawiedliwości zapalą znicze na znak protestu przeciwko posłom SLD, którzy zablokowali ww. uchwałę.

Forum Młodych Prawa i Sprawiedliwości

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Fotogaleria i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.