94 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości

Przedstawiciele naszego Komitetu Prawa i Sprawiedliwości tradycyjnie od wielu lat uczestniczą w obchodach rocznicy odzyskania niepodległości.

W tym roku również świętowaliśmy tą radosną rocznicę. 11 listopada to święto polskiego patriotyzmu, jest świętem, tych wszystkich, dla których Polska to wielka zasadnicza wartość.

Dlatego poza radością z odzyskanej niepodległości musimy pamiętać o zadaniach, które stoją przed nami – Kardynał Wyszyński ostrzegał: „Jest olbrzymią wartością zrozumieć znaczenie wolności dla narodu, zrozumieć jak wielkim jest ona dobrem i własnością, że żaden naród nie może zrezygnować ze swoich praw do wolności i z własnych zadań, że nie wolno tych praw nikomu oddawać, że obrona ich jest obowiązkiem moralnym, a rezygnacja z nich – zdradą!”.

Tak jak nie możemy zapominać o naszych obowiązkach wobec Ojczyzny musimy pamiętać że wolność to wielki dar i zarazem ogromna odpowiedzialność w 1998 roku na Białorusi Jan Paweł II powiedział do zgromadzonych, że „wolności nie można tylko posiadać, ale trzeba ją stale zdobywać, tworzyć. Może ona być użyta dobrze lub źle, na służbę dobra prawdziwego lub pozornego. Dziś przez świat idzie spaczone pojęcie wolności. Nie brak takich, którzy taką właśnie wolność głoszą. O tym winniśmy wiedzieć i to sobie głęboko uświadamiać.”

Dzisiaj możemy świętować swoją wolność dzięki poświęceniu wielu pokoleń Polaków walczących na frontach całego świata i to Im oddaliśmy cześć podczas Apelu Poległych na cmentarzu Wojska Polskiego – Chwała Bohaterom !

Poniżej przedstawiamy relację fotograficzną z oficjalnych uroczystości w Bielsku-Białej oraz zdjęcia naszych przedstawicieli uczestniczących w Marszu Niepodległości w Warszawie.

Bielsko – Biała         foto: Sławomir Leśków

 

Warszawa

 

Niestety, relacja naszych przyjaciół uczestniczących w Marszu Niepodległości w zdecydowany sposób odbiega od narracji telewizyjnej z dnia wczorajszego.

Przewodniczący KP PiS Mariusz Błaszczak poinformował, że: PiS złoży wniosek o nadzwyczajne posiedzenie komisji spraw wewnętrznych. Chcemy, żeby minister spraw wewnętrznych, komendant główny policji, komendant stołeczny policji wyjaśnili, jaką rolę odegrała policja, szczególnie w dwóch sprawach: opóźnienia rozpoczęcia marszu i zarzutów stawianych przez niektórych uczestników marszu, że policjanci znajdowali się wśród manifestujących w kominiarkach

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Fotogaleria i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.